На думку німецького посла, ще не пізно зробити з чемпіонату «футбольне свято».
«Правильні політичні сигнали з боку української сторони могли б деполітизувати Чемпіонат. Мужні рішення, відхід від мантри «ми все робимо правильно». Також і відхід від позбавленої довіри формально-юридичної аргументації», – пише Гаймзьот.
Посол наголошує, що, якщо підходити формально-юридично, то «навряд чи хоча б один закон ухвалено конституційно, адже Конституція вимагає для цього особистої присутності».
«І якщо «в останню хвилину» ще будуть зроблені правильні пропозиції щодо матеріально доступних польотів і місць проживання, то свято (Євро-2012) могло б розпочатися», – вважає Гаймзьот.
А інакше, за його словами, «може статися так, що наприкінці буде одне лишень похмілля без п'янкого збудження (від футболу)».
Посол зазначає, що, навіть попри поразку Баварії у грі проти Челсі, вирішальним у матчі було те, що «ми отримали змогу насолодитися захоплюючим вечором з висококласним футболом, з швидкою, професійною грою найвищої якості».
«Все це викликало бажання, щоб було ще більше. Навіть якщо підсилення «Баварії» в особі українського футболіста не змогло посприяти перемозі: Тимощук довів свою багатогранність та свою здатність стати також і в ролі центрального захисника козирним гравцем команди», – зазначив він.
«Той, хто бачив п'ять опублікованих фотографій учасників саміту «Великої вісімки» на момент спостереження ними виконання пенальті – Камерон у торжествуючій позі, Обама захоплений, Меркель скептична, Баррозу напружений, у Медведєва в очах здивування ентузіазмом його колег – той уяснив собі, що об'єднуюча функція футболу сягає аж у найвищі політичні верхівки», – наголосив посол.
Як писав Тиждень, проти бойкоту Євро-2012 в Україні виступають сім європейських країн і Росія.
Президент Віктор Янукович прогнозує кардинальну зміну думки про Україну після чемпіонату Європи з футболу 2012 року.