Посол Німеччини в Україні: “Сьогоднішня нестабільність на енергетичному ринку, згідно з нашими експертами, спровокована надто великим попитом на газ після пандемії”

Політика
23 Вересня 2021, 10:50

"Сьогоднішня нестабільність на енергетичному ринку, згідно з нашими експертами, спровокована надто великим попитом на газ після пандемії. Окрім того, треба врахувати той факт, що в Європі, зокрема, Норвегії та Нідерландах – видобувають набагато менше газу. До того ж, скраплений газ, який звичайно транспортується до нас, зараз йде до Азії", – розповіла Анка Фельдгузен.

 

Читайте також: Посол Німеччини в Україні: "Іноді мені здається, що ми приділяємо Україні недостатньо уваги"

 

Німецькі експерти вважають, зауважила посол, що Газпром постачає максимально можливі об’єми газу. Тому головна причина нинішньої високої ціни на газ  це підвищений попит.

 

"У Німеччині було прийнято судове рішення щодо "Північного потоку-2". Газпром не протистоїть правилам третього енергетичного пакету, але наполягає, що "Північний потік–2" був добудований до початку дії цих правил. Наші судді так не вважають.Тому згідно з їхнім рішенням, Газпром потрапляє під вимоги третього енергетичного пакета", – додала Анка Фельдгузен.