«Керуючись інтересами Німеччини і Європейського Союзу, я б дуже хотів, щоб ця Угода була підписана в листопаді 2013 року», – заявив він.
«Часто доводиться чути: «Вони поводяться так, начебто Угода про асоціацію є подарунком для України». Ні. Цей документ – конденсат спільних інтересів», – зазначив дипломат.
За його словами, Угода «визначає легітимне місце України в Європі зараз», а також «є фактично визнанням європейської приналежності України».
«Тому без надмірного пафосу можна сказати, що ця Угода доленосна для України. Ну, і для нас. Адже для того, щоб продовжувати йти європейським шляхом розвитку, Україні потрібні реформи і модернізація. А в них-то і полягає суть цієї Угоди. Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі – дуже важлива складова частина документу. Вона, як і політична частина договору, дасть потужний поштовх Україні для подальшого розвитку. Я переконаний, що цей документ виявиться інвестиційною програмою такого масштабу, якого Україна не бачила раніше. А разом з капіталом прийдуть нові технології, нові робочі місця, але передусім, конкурентоспроможність», – заявив він.
«Зараз дуже важливий зі стратегічної точки зору час для обох партнерів – це шлях, що веде нас до саміту у Вільнюсі. Я не хотів би думати про те, що на цьому шляху залишаться бар'єри, які завадять нам підписати Угоду про асоціацію. Не існує ніякого ерзацу, ніякого замінника для цієї Угоди – ні в реальності, ні в головах. Принаймні, для мене. А без оптимізму ні ви у своїй професії, ні я в своїй, не зможемо робити нашу роботу добре», – зазначив Вайль.