"Плану Б" (щодо вступу до ЄС – ред.) не існує. Ми налаштовані укласти угоду на саміті, який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі", – сказав він.
Водночас, дипломат зазначив, що на саміті у Брюселі Україні не виставляли "умови або будь-які ультиматуми".
"Йдеться про ті критерії, по яких бажано досягнути прогресу. І перші часові рамки – травень цього року", – заявив він.
"Це (критерії, виконання яких наблизить Україну до підписання угоди про асоціацію) стосується і реформи правосуддя, і економічних реформ, і питань, пов’язаних з реформою юстиції внутрішніх справ… Це завдання не лише уряду і президента. Це завдання для всієї країни. І тут є вагома частка ролі і нашої Верховної Ради", – сказав Єлісєєв.
"Угода про асоціацію – це комплексний документ, в якому охоплені не лише політичні, не лише правові, юридичні аспекти, але й 28 секторів – починаючи від енергетики до сільського господарства", – додав він.
"На мій погляд, дуже важливий виклик – це підготовка до імплементації угоди в частині Зони вільної торгівлі. Тут багато, чого є нам робити", – повідомив Єлісєєв.
"На саміті пролунала теза про те, що Україною наразі напрацьовується національний план дій з метою підготовки до імплементації угоди про асоціацію, зокрема, в частині Зони вільної торгівлі. На саміті було прийняте рішення про те, що ЄС готовий допомогти Україні і фінансово, і технічно в імплементації, особливо в частині про ЗВТ, в перші 2-3 роки", – додав він.
Нагадаємо, вчора у Брюсселі в будівлі Ради Європейського союзу відбувся саміт Україна-ЄС.
У спільній заяві за підсумками саміту вказано, що Київ “рішуче налаштований виконувати” передумови ЄС для того, щоб сторони змогли підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. У документі вказано, що "керівники взяли до уваги попередні дії і очікують" на досягнення Україною “конкретного поступу до початку травня 2013”.
Згодом під час прес-конференції Янукович заявив, що задоволений результатами саміту.
Читайте також: Спільна заява за результатами XVI Саміту Україна-ЄС (повний текст документу)