«Від імені уряду Канади, я хочу виразити мою щиру подяку трьом канадським лікарям, котрі щойно закінчили незалежне медичне обстеження колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко», – сказав посол.
Він нагадав, заяву міністра закордонних справ Канади Джона Барда, який наголосив, що «втручання Канади уможливило участь трьох канадських лікарів у медичній комісії, організованій урядом України для діагностування стану здоров’я пані Тимошенко».
За словами посла, Канада постійно висловлює підтримку та відданість цій гуманітарній місії.
«Ми були задоволені, що три канадські лікарі, разом з двома німецькими лікарями, змогли здійснити незалежне медичне обстеження пані Тимошенко. Спеціалізація канадських лікарів доповнила спеціалізацію їх німецьких колег», – пояснив дипломат.
«Хоча я не можу коментувати медичні висновки ані канадських, ані німецьких лікарів, із причини конфіденційності між лікарем та пацієнтом, я можу сказати, що три члени канадської медичної команди є визнані, висококваліфіковані та досвідчені медичні працівники», – наголосив канадський посол .
За його словами, канадські лікарі провели обстеження пані Тимошенко відповідно до найвищих медичних стандартів, особливо зважаючи на об’єктивність та професійну етикy.
«Також висновки канадської медичної групи, отримані в результаті незалежного медичного обстеження та надані медичній комісії за згодою пані Тимошенко, ні в якому разі не були спричинені зовнішніми факторами. Повідомлення всупереч цьому не є правдивими», – підкреслив Трой Лулашник.
«Канада обстоює те, що здоров’я пані Тимошенко залишається в центрі уваги всіх причетних», – додав він.
Як повідомлялось, 18 лютого МЗС Канади підтвердило високу кваліфікацію канадських лікарів, які обстежували Тимошенко в Качанівській колонії.
Нагадаємо, 14-15 лютого лікарі Німеччини та Канади провели медобстеження екс-прем’єра Тимошенко. Як заявила дочка Тимошенко, у її матері виявили грижу.
16 лютого Міністерство охорони здоров’я України у своїй заяві звернуло увагу, що коли Німеччина відрядила до складу спільної комісії «відомих профільних фахівців із беззаперечною репутацією та професорськими ступенями», то канадська частина комісії «формувалася за ініціативою української громади в цій країні і в результаті була організована з двох сімейних лікарів та одного гінеколога».
Ще різкіше висловився народний депутат з Партії регіонів Вадим Колесніченко, який вважає, що Канада направила на обстеження Тимошенко дільничних лікарів.
Обурення інформацією Міністерства охорони здоров’я України раніше висловив Конгрес українців Канади.
Нагадаємо, у МОЗ повідомили, що основні напрямки діагностики та реабілітації, викладені у висновках спільної медичної комісії, відповідають попереднім висновкам українських спеціалістів.
У свою чергу захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив про істотну розбіжність між висновками, зробленими іноземними лікарями про здоров'я колишнього прем'єр-міністра, і висновками, зробленими раніше Міністерством охорони здоров'я.