Посол ЄС висловив занепокоєння ситуацією з проїздом російських фур через Україну – Мінінфраструктури

20 Лютого 2016, 16:54

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські висловив занепокоєння ситуацією, яка склалася з транзитом російських вантажівок через територію України. Про це повідомили у прес-службі Мінінфраструктури за підсумками зустрічі міністра Андрія Пивоварського і Томбінського 19 лютого.

«Пан Томбінські розповів про занепокоєння західних партнерів України, оскільки більшість товарів, що везуться українською територією, прямують у країни ЄС. Міжнародне співтовариство сподівається, що Україна як і раніше залишиться надійним транзитером, а перебої в транзитних потоках є тимчасовим явищем», – йдеться у тексті.

За словами Пивоварського, транзит призупинено тимчасово для врегулювання ситуації.

«Перший крок вже зроблено. За інформацією Оперативного штабу, режим «їду додому» працює, кількість звернень за декілька днів зменшилася в рази. Обидві сторони відпустили затримані автомобілі, водії без перешкод завершують рейсі і повертаються додому. Повідомлення про можливі ускладнення не надходили», – сказав міністр.

Він наголосив, що Україна «усвідомлює свій обов’язок забезпечити безперешкодний і безпечний транзит згідно міжнародних договорів і конвенцій, вимог ГАТТ/СОТ».

«Незабезпечення плинності транзитних потоків може призвести до того, що Україну оминатимуть і всі інші перевізники, щоб не піддавати свій бізнес ризику запізнення або простою транспортних засобів», – йдеться у тексті.

«Тому Міністерство працює над повним вирішенням питання», – додав Пивоварський.

Як повідомлялося, блокада російських фур в Україні почалася 11 лютого. 14 лютого РФ офіційно заявила про аналогічну про блокаду українських вантажівок. 15 лютого уряд України офіційно призупинив рух російських вантажівок територією країни.

16 лютого Росія повністю припинила транзит українських вантажівок.

Цього ж дня Україна домовилася з Росією про взаємне повернення заблокованих вантажівок.