Посол ЄС вважає, що угода про асоціацію поліпшить відносини Києва та Москви

11 Квітня 2013, 13:21

"Угода про асоціацію не є негативним інструментом, спрямованим проти співпраці з Росією або якоїсь іншої країни… Це може тільки поліпшити відносини з Росією, адже буде створено чіткі правила гри, й це допоможе відповідним структурам у співпраці", – сказав Томбінський.

Він зазначив, що інституції та країни-члени ЄС зацікавлені в розвитку хороших відносин між Україною та Росією. Крім того, за словами Томбінського, адаптація українських товаровиробників до стандартів і правил ЄС створить симетричний ефект на російському ринку.

"Однак приєднання до Митного союзу не створить такого симетричного ефекту для українських компаній", – наголосив європейський дипломат, додавши, що суть і зміст угоди про асоціацію з ЄС полягає в тому, щоб модернізувати Україну, зробити з неї більш конкурентоспроможну країну.

Нагадаємо, наприкінці 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту “Східного партнерства”, запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

17 квітня до України прибудуть представники Європейського Союзу для ознайомлення із ситуацією в країні напередодні прийняття рішення щодо Угоди про асоціацію.