Посол ЄС: Україні необхідна реформа управління

4 Квітня 2014, 00:55

За його словами, зараз для України дуже складний час, оскільки «потрібно зробити багато чого і прийняти багато рішень під великим тиском, а одне з головних питань – реформування системи управління України».

«Це – реформа самоврядування та територіальна реформа. Ця реформа відповідає на багато запитань, поставлених українським суспільством про централізацію відповідальності, системи вертикалі, яка не відповідає тим бажанням і вимогам, що забезпечують використання потенціалу України», – сказав Томбінські.

Він додав, що «необхідно донести ці рішення на рівень територіального самоврядування».

«Це може бути на рівні регіонів і на нижчому рівні, щоб там, де люди знають проблеми, могли знайти вирішення цих проблем. На місцях є безпосередня відповідальність чиновників перед громадянами», – сказав Томбінські.

Він вважає, що прийняття рішень на рівні центральної влади – «віддаленість від тих місць, в яких можна приймати рішення, від людей, які є суб`єктом політики».

«Реформа місцевого самоврядування – поліпшення демократії та відповідальності. Це один із заходів в боротьбі проти корупції, а корупція – один із елементів, який знищив український потенціал. В Україні дуже багато рівнів влади – спочатку кошти піднімаються наверх, а потім опускаються вниз, і це одна зі складових корупції. Європейський Союз та інші міжнародні партнери за те, щоб Україна не була країною, яка просить міжнародну допомогу, тому що в України є свій потенціал, щоб самій допомагати іншим. Це – природний, досить великий потенціал», – підкреслив Томбінські.