Посол ЄС: Росія розуміє, що створені Україні проблеми, ЄС сприйматиме як власні

10 Вересня 2013, 15:47

"Росія має чудові відносини з багатими західними країнами ЄС. Навряд чи вона буде їх псувати. Адже чудово розуміє, що створення економічних проблем для України автоматично означатиме їх створення для всього Євросоюзу. Через те, я думаю, ніякої торгової війни з Україною не буде", – підкреслив посол ЄС.

Він також розповів про важливість Угоди про асоціацію для України і Євросоюзу.

"Ми дуже сподіваємось, що в листопаді, на саміті Східного партнерства у Вільнюсі цю Угоду таки підпишемо. Зараз хочемо познайомити українців з можливостями, які відкриваються для них після підписання цього документу", – заявив Томбінські. українською мовою. Посол ЄС працює в Україні лише рік, але встиг досить добре опанувати мову.

Символом кампанії стали зірки ЄС зі стрічками в кольорах українського прапору, а сам посол ЄС спілкувався гарною українською мовою.

Як повідомлялось, раніше Томбінькі заявив, що Україна зараз стоїть перед вибором – піти або європейським напрямом, або залишитися у сірій зоні небезпеки між Європою та Росією.

«Перший шлях пропонує розвиток більш відкритого суспільства, інтегрованого у європейський простір демократії, добробуту та ринкової економіки, що ґрунтується на повазі до прав людини і верховенства права. Другий – це автократична система, яка загрузла в економічній стагнації та політичній нестабільності, що є історичними характеристиками прикордонних територій Європи», – зазначив Томбінські.

Нагадаємо, Європейський парламент має намір 11-12 вересня на засіданні у Страсбурзі обговорити і проголосувати за резолюцію щодо тиску Росії на країни – члени Східного партнерства, до яких належить і Україна.

Ініціаторами винесення питання на обговорення Європарламенту були члени ЄНП, які внесли заявку під назвою "Тиск , який чиниться Росією на країни Східного партнерства в контексті майбутнього саміту у Вільнюсі". 

28 серпня питання торговельних суперечок Росії та України обговорили на засіданні комітету Європейського парламенту з питань закордонних справ.