Посол ЄС прокоментував відставку Шокіна

29 Березня 2016, 19:29

Дії Генеральної прокуратури України викликають побоювання з боку Європейського союзу. Про це йдеться в коментарі посла ЄС в Україні Яна Томбінського у Facebook.

Томбінський відзначив сьогоднішню відставку генпрокурора Віктора Шокіна і висловив сподівання, що новий глава ГПУ буде гарантувати незалежність відомства від політичного впливу і тиску, а також буде користуватися довірою суспільства.

"За минулий період я був дуже стурбований новинами з Генпрокуратури. Відсутністю відчутних результатів розслідувань, в тому числі подій в Києві і Одесі в 2014 році, діяльності чиновників колишнього режиму, які були внесені в санкційний список на прохання української влади. Ті прокурори, які вважалися орієнтованими на реформи, або пішли у відставку, або були позбавлені можливості проводити розслідування і реформи", – зазначив Томбінський.

При цьому він висловив стурбованість розслідуванням проти Центру протидії корупціїПосол .

"Ці рішення ГПУ викликають підозру з приводу тиску на незалежних експертів, які критичні до Генпрокуратури. ЄС і інші партнери України будуть уважно стежити за всіма подіями в цій сфері", – додав Томбінський.

Як повідомлялося, 29 березня Верховна Рада 289 голосами підтримала проект постанови про надання згоди на звільнення президентом України Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.