"Наше керівництво вклало серйозний політичний капітал, але двічі ризикувати цим політичним капіталом ЄС не стане, якщо не побачить конкретних результатів", – сказав він.
За його словами, в 2014 році Євросоюз думатиме не про Україну, а про вибори в Європарламент, про реформування економічної політики, про вимоги Великобританії про нову Угоду про Євросоюз.
"Коли в березні 2015 року в Україні президентські вибори, в Євросоюзі теж будуть серйозні зміни, тому мало шансів, що Україна залишиться в центрі уваги", – сказав посол ЄС.
Він також додав, що українська політика нагадує йому клаптеву ковдру: вибираються певні заходи, мало пов'язані один з одним, з рекомендацій то МВФ, то ЄС, то Росії, при цьому вони ніяк не пов'язані між собою.
"А в цілому стратегії немає", – підкреслив Томбінський.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович продовжує сподіватися, що в листопаді у Вільнюсі Україна підпише угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Нещодавно в Європарламенті відбулися дебати на тему України. Незважаючи на те, що частина євродепутатів критично дивиться на українську владу, Європарламент поки залишає двері для України відкритими.
Єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле зазначив, що ситуація в Києві виглядає парадоксальною.
"З одного боку, саміт Україна-ЄС пройшов в конструктивній атмосфері, з чіткими зобов'язаннями президента Віктора Януковича, що Україна сповнена рішучості виконати всі три критерії, визначені у висновках Ради ЄС у грудні… З іншого боку, ми також відзначили, що ситуація залишається важкою", – сказав він.