Посол ЄС: Ми стурбовані деякими подіями навколо антикорупційної архітектури

23 Вересня 2020, 09:45

Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас заявив, що Європейський союз буде уважно стежити за антикорупційною інфраструктурою в Україні, ситуація з якою може загрожувати безвізовому режиму. Водночас він зазначив, що поки нічого непоправного не сталося. Про це Маасікас розповів у інтерв'ю РБК-Україна.

 

Він наголосив, що умови для безвізового режиму включають в тому числі інституційні речі.

 

"І ми стурбовані деякими подіями навколо антикорупційної архітектури… Ми, звичайно, не коментуємо жодним чином рішення Конституційного суду (про неконституційність указу про призначення директора НАБУ, – ред.). Але ми хочемо зробити акцент на правовій конституційній ясності навколо НАБУ, яка повинна бути відновлена дуже швидко", – розповів посол.

 

Маасікас наголосив, що ситуація навколо бюро має вирішитися як можна швидше.

 

Посол пояснив, що заява депутата Європарламенту Віоли фон Крамон про пряму загрозу для безвізового режиму з Україною має вагу, але остаточне рішення за Єврокомісією. Водночас у цих питаннях поки що не зроблено нічого незворотньго.

 

Як повідомлялося, через ситуацію навколо призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Україна ризикує втратити безвізовий режим і фінансову допомогу від Євросоюзу. Про це 17 вересня заявила депутатка Європарламенту від ФРН, член комітету у закордонних справах Віола фон Крамон. Водночас прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підкреслив, що безвізовому режиму України з ЄС нічого не загрожує.Також ситуацію прокоментував президент Володимир Зеленський, зазначивши, що підтримує прозорий процес відбору керівника САП.