"Відразу ж після приходу до влади він (Янукович– ред.) здійснив кілька візитів, його завжди добре приймали в ЄС. Через деякий час він намагався організувати такі візити, однак лідери ЄС бачать, що до їхньої думки і порад не прислухаються. Тож яка мета такого діалогу, якщо ніхто не бере до уваги поради?", – розповів посол.
Крім того, за його словами, після останнього саміту Україна-ЄС в грудні 2011 року не було візитів представників ЄС або країн ЄС на рівні їхніх лідерів до України.
"Навіть саме проведення саміту в Україні було досить суперечливим, тому що в Європі звучало багато голосів проти цього заходу", – нагадав дипломат.
Однак керівництво ЄС, за словами Тейшейри, прийняло рішення здійснити "цей додатковий жест і скористатися нагодою, щоб в черговий раз передати свої поради і спонукати президента Януковича до того, щоб рухатися в правильному напрямку".
"Тим не менше, це ні до чого не привело, тому не дивно, що сьогодні немає візитів представників ЄС в Україну на політичному рівні. Те ж стосується і візитів Януковича до Брюсселя", – зазначив європейський дипломат.
Читайте також: Неадекватність. Україна розплачується за припинену Януковичем євроінтеграцію
Як повідомлялось, глава представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" також сказав, що в нинішній політичній ситуації підписання Угоди про асоціацію навряд чи можливо.
30 серпня в МЗС заявили, що думка голови представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануела Пінту Тейшейри щодо політичної ситуації в країні не має хвилювати представників влади, бо дипломат обіймає цю посаду останні дні.
Така реакція була викликанапопереднім інтерв’ю посла ЄС, в якому він наголосив, зокрема, що українська влада знівелювала роботу над підготовкою Виборчого кодексу, проведену спільно з Європейським Союзом, та висловив сумнів, що цього року відбудеться саміт Україна – ЄС.
Останній саміт Україна-ЄС відбувся у Києві 19 грудня 2011 року. Планувалось, що на цьому саміті відбудеться парафування угоди про асоціацію між Україною і ЄС, однак угоду було парафовано 30 березня.