Посол Франції заявив, що “Нормандська четвірка” може зібратися до кінця вересня

11 Вересня 2019, 19:20

Президент Франції Еммануель Макрон активно працює, щоб зустріч лідерів "Нормандського формату" відбулась до кінця вересня. Про це повідомив журналістам у середу, 11 вересня, посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

 

"Я можу підтвердити, що сьогодні відбуваються дуже тісні контакти на рівні президента Республіки Макрона з канцлеркою Німеччини Меркель і водночас президентами Зеленським та Путіним в сподіванні провести цю (нормандську – ред.) зустріч ще до кінця поточного місяця. Президент Республіки приділяє цьому питанню дуже велику особисту увагу, тому ми сподіваємося, що ця запланована зустріч може зреалізуватися", – сказав де Понсен.

Стосовно її порядку денного він зауважив, що на його посаді йому буде "трохи недоречно вдаватися до деталей цих перемовин, які насправді зараз проходять дуже інтенсивно".

 

"Тим не менше, всім більш менш відомі ті пункти, які розглядаються, як, можливо, попередні умови, – це реалізація міських домовленостей, яка фігурує в центрі цих перемовин", – зазначив дипломат.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що міг би долучитись до "Нормандського формату", якщо це буде необхідно учасникам переговорів.

 

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко поінформував, що президент Володимир Зеленський готовий взяти участь у зустрічі лідерів країн "Нормандського формату" у вересні.