«Першим кроком, для того, хто хоче стати членом ЄС, є підписання Угоди про асоціацію. Це зміцнення відносин, хоча це не є гарантією вступу в Євросоюз. Все починається з перемовин. Естонія пройшла цей період відносно швидко. Загалом – нам знадобився приблизно рік від початку переговорів до остаточної ратифікації угоди парламентом», – розповів посол.
«Наше суспільство та бізнес хотіли прискорити інтеграцію. Ми скасували державні субсидії, відпустили ринкові ціни. Це був спеціальний політичний акт, що не передбачав перехідного періоду. Окремим політичним партіям такі реформи не сподобалися, вони залишили парламент» – сказав політик.
«Звісно, до ЄС не вступити за одну ніч, це набагато довше. Для країни, яка захоче приєднатися до Союзу без перехідного періоду, це забере 10 років, для інших країн – більше», – сказав дипломат.
Коментуючи прийняття закону про люстрацію, Лаурі Лепік зазначив, що вирішення цього питання залежить від кожної країни. Оскільки люстрація не є обов’язковою умовою при вступі до ЄС.
Читайте також: Ексклюзивне інтерв'ю Лаурі Лепіка "Українському тижню"
Лаурі Лепік – естонський політик, з 2005 по 2008 роки Старший Радник у Секції оборони, Постійне представництво Естонії при НАТО, Брюссель, Бельгія, раніше – Голова бюро Європейської політики безпеки і оборони, Міністерство оборони, Таллінн, Естонія. Нині – Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні