Посол Британії стурбований повідомленнями про бездіяльність міліції під час побиття журналістів в Україні

21 Травня 2013, 18:32

"Це завжди прикро, коли під час демонстрацій виникають інциденти, що переходять у насильство і конфронтацію, від чого постраждали звичайні громадяни, а також журналісти, які виконували свою роботу", – сказав британський посол, коментуючи даний інцидент.

Він підкреслив, що для Європи свобода ЗМІ має дуже важливе значення, тому дипломат розчарований тим, що таке сталося.

"Ми стежимо за тим, як дотримується свобода слова в Україні, адже це один з головних елементів вільного, успішного суспільства. Без свободи ЗМІ не буде демократії, без цього не можна побудувати успішну основу майбутнього будь-якої країни", – підкреслив Сміт.

Він висловив надію, що українські компетентні органи проведуть розслідування цього інциденту на належному рівні і дадуть відповіді на всі питання.

"Нас також турбують повідомлення в ЗМІ про те, що міліція не відразу відреагувала на події, що не зупинила цю конфронтацію, і не запобігла інциденту. Але я сподіваюся, що компетентні органи, що займаються розслідуванням цього випадку, дадуть належну оцінку події і вживуть всіх необхідних заходів, щоб запобігти таким ситуаціям у майбутньому", – зазначив дипломат.

Як відомо,  до української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів.

Нагадаємо, 18 травня на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

21 травня в інтернеті з’явився відеозапис «зізнань» бойовика, який бив представників ЗМІ – Вадима Тітушка за кличкою "Румун". Він запевняє, що «працював» на опозицію, а журналістка – «сама впала».

98