З його слів, посольство Великої Британії уважно стежить за ходом переговорів між Києвом і Москвою з питань поставок газу, а також між українською владою й Міжнародним валютним фондом за ціною на газ для внутрішнього споживання.
«Для нас це важливо, тому що хід цих переговорів вплине на безпеку поставок газу в Європу, українську економіку, українську внутрішню політику й міжнародні відносини», – зазначає посол.
Позиції України в газових переговорах з Росією, як наголошує посол, украй послаблює той факт, що практично весь газ надходить в Україну від одного постачальника.
Серед виходів із цієї ситуації посол називає поступовий перехід на поклади нетрадиційного газу й транспортування газу танкерами з інших країн.
«Однак Україна може більшою мірою зміцнити свої позиції шляхом подальшого впровадження енергоефективності… диверсифікованості джерел енергії… І тут може бути застосований інший тип «внутрішньої» знижки на газ. Якби газові ціни на внутрішньому ринку виросли, це мало б великий вплив на бажання споживачів інвестувати в енергозберігаючі технології й виключати термостати», – зазначає Тернер.
На його думку, для виробників підвищення цін на внутрішньому ринку також створило б більше стимулів і джерел для інвестування в розвідку й розробку родовищ газу в Україні.
Нагадаємо, Україна вже котрий рік безуспішно домовляється про зниження ціни на газ, що поставляється з Росії.
Україна також хоче отримати черговий транш від МВФ, однак однією з головних вимог фонду є підвищення цін на газ для українського населення.
У грудні 2011 року президент Віктор Янукович заявив про неприпустимість підвищення цін на газ для українських громадян.