Посли США та ЄС сподіваються на швидкий і прозорий підрахунок голосів

Акценти
1 Листопада 2012, 12:59

Про це вони заявили під час зустрічі 31 жовтня з главою ЦВК Володимиром Шаповалом, повідомляє прес-служба комісії.

Зустріч відбулася на прохання Теффта і Томбінські. Вона розповіли, що з боку США та ЄС існує велика зацікавленістьвиборами в Україні.

«Ми дуже сподіваємося, що робота з підрахунку голосів і пов’язані з цим проблеми будуть вирішені з належною увагою до волевиявлення виборців. Адже передусім саме вони мають бути впевнені у правильності підрахунку. А ми, у свою чергу, хотіли б бути впевнені, що парламент, який буде обрано за результатами виборів, матиме легітимний мандат», – відзначив Томбінські.

«Ми поділяємо занепокоєння, висловлені в заявах і звітах міжнародних організацій щодо цьогорічних парламентських виборів в Україні, – сказав Джон Теффт, підтримуючи свого колегу. – Разом із тим, сподіваємося, що процес підрахунку голосів буде завершено якнайшвидше. Головне, щоб при цьому було повністю відображено волевиявлення українських громадян».

Також Томбінські і Теффт висловили сподівання на майбутнє співробітництво у процесі удосконалення виборчого законодавства України, яке, на їх думку, видається необхідним.

У свою чергу Шаповал запевнив, в проблемних мажоритарних округах «ЦВК зробила все можливе у рамках закону, щоб максимально прискорити встановлення результатів голосування».

Крім того, голова ЦВК заявив, що новий механізм формування персонального складу окружних і дільничних виборчих комісійсебе не виправдав.

«Для мене є певною загадкою, чому законодавець змінив підхід до формування виборчих комісій, який існував на попередніх парламентських виборах, і чому відійшли від балансу 50 відсотків складу – від опозиції у парламенті, інші 50 – від провладних партій», – зазначив він.

Читайте також: Найповільніше голоси рахують у Черкаській та Київській областях

92