Посли ЄС проведуть зустріч через агресію Росії в Азовському морі

26 Листопада 2018, 16:06

У Брюсселі посли країн Європейського союзу в понеділок, 26 листопада, проведуть зустріч, щоб обговорити ситуацію щодо російської агресії в Азовському морі. Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

 

"Посли ЄС зустрінуться в Комітеті з політичних питань і питань безпеки (PSC) сьогодні о 15:00 (за брюссельським часом; 16:00 за Києвом – Ред.), щоб обговорити ситуацію в Азовському морі", – йдеться в повідомленні.

 

 

 

Читайте також: Ескалація в Азовському морі. Що відомо про атаку Росії на українські судна

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.