Посла РФ у Празі вдруге за два тижні викликали до МЗС Чехії

2 Квітня 2019, 12:23

Міністерство закордонних справ Чехії минулого тижня вдруге викликало посла Росії Александра Змеєвського через скандал зі здачею в оренду призначених для російських дипломатів квартир в Празі. Про це 1 квітня стало відомо виданню Deník N.

 

На початку минулого місяця чеські медіа повідомили, що російське посольство в Празі отримує прибуток від здачі в оренду майже двох сотень квартир у районі Прагa 6, призначених для російських дипломатів.

 

Квартири в чотирьох будинках належать чеській державі і надані російському посольству для її дипломатів на невизначений період часу ще до падіння комунізму 1989 року, підтвердили в МЗС Чехії.

 

У п'ятницю Змеєвського викликав і прийняв безпосередньо міністр закордонних справ Томаш Петршичек (ČSSD).

 

"Він розмовляв з послом про актуальні питання чесько-російських відносин", – підтвердив прес-секретар зовнішньополітичного відомства Роберт Ржегак, відмовившись повідомити подробиці.

 

За інформацією Deník N, Петршичек в ході зустрічі заявив, що він вимагає від російського посольства якомога швидше вирішити ситуацію, пов'язану з одним із співробітників диппредставництва Александром Терентьєвим, який опікується здачею в оренду призначених для дипломатів квартир і нібито знущався над орендарями. Також у орендарів помічали людей зі зброєю.
Позначки:
96