«Я вірю, що українці так само мають право на патріотизм та гордість, як і американці, данці, поляки чи росіяни. І на мою думку, це не правильно оголошувати кожен вияв гордості чи патріотизму як прояв фашизму. Але так само, є велика різниця між гордістю за свій народ та ідентичність та просуванням фашистських ідей», – вважає посол.
На його думку, сепаратизм на Сході має менше підтримки з боку населення, ніж іноді вважають. «Що я зрозумів, що є великий рівень гніву щодо влади у Києві. Є велике розчарування через нестачу децентралізації, що є найбільшим викликом для теперішніх лідерів. Але бути розчарованим власним урядом і «розпорювання» країни – це дві різні речі. На мою думку,багато розчарованих людей, але не багато тих, хто хоче покинути країну», – додав він.
Він також повідомив, що хотів би, щоб не застосовувалося жодної військової сили «від нині і до закінчення виборів, аби не заважати процесу голосування». Він також хотів би, щоб до цього прислухався не тільки уряд, але й «інша сторона».
Нагадаємо, 12 травня в ОБСЄ вирішили призначити німецького дипломата Вольфганга Ішингера (Wolfgang Ischinger) особою, котра виступатиме від організації у переговорах з налагодження діалогу в Україні.