Посадовців Укрспирту запідозрили в нечесному тендері на закупівлю газу

18 Серпня 2017, 15:56

Генеральна прокуратура та Національна поліція встановили, що посадові особи ДП "Укрспирт", зловживаючи службовим становищем завдали збитків державі в особливо великих розмірах. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Досудове розслідування встановило, що посадовці держпідприємства з метою одержання вигоди провели на підприємстві конкурсні торги (тендер) на закупівлю за державні кошти природного газу для потреб ДП «Укрспирт». Втім переможцем визнали учасника тендеру з найдорожчою ціновою пропозицією, який крім цього має ознаки фіктивності.

"Внаслідок вчинених протиправних дій лише за травень 2017 року, згідно висновку експерта, державним інтересам в особі ДП «Укрспирт» завдано збитків на суму 4 млн грн", – повідомили в ГПУ.

Зараз тривають слідчі дії за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 т. 209 КК України (розкрадання бюджетних коштів, створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, а також вчинення невстановленими особами ряду фінансових операцій з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів).

Нагадаємо, у липні 2015 року Мінагрополітики провело внутрішній аудит держпідприємства «Укрспирт», який виявив понад 3 млрд грн фінансових порушень.