Посадовця, який придбав неякісне вугілля для України в ПАР, затримали – ГПУ

5 Грудня 2014, 15:21

Керівника ДП "Укрінтеренерго", яке придбало вугілля у Південно-Африканської республіки, затримали. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

У ГПУ зазначили, що наразі досудовим розслідуванням встановлено, що директор Укрінтеренерго, зловживаючи своїм службовим становищем, "діючи умисно та за попередньою змовою групою осіб, достовірно знаючи про мінімальні якісні показники вугілля, що може бути використане для українських теплоелектростанцій, в серпні 2014 року свідомо уклав контракт з компанією «Steel Mont Trading Ltd» (Великобританія) про придбання вугілля в кількості 1 млн метричних тонн походженням з Південно-Африканської Республіки, яке за окремими якісними показниками було заздалегідь непридатне для використання".

У прес-службі додали, що при цьому, внаслідок неодноразового підписання додаткових специфікацій до контракту та змін до нього фактична вартість придбаного вугілля зросла з початкових $86 за метричну тонну до $134.

"Після фактичного надходження першої партії закупленого вугілля та встановлення його непридатності для спалювання в печах вітчизняних ТЕС службові особи державного підприємства своєчасних заходів до розірвання контракту та застосування штрафних санкцій не вжили, внаслідок чого допущено придбання завідомо неякісного вугілля на загальну суму майже $30 млн, що згідно офіційного курсу НБУ становить майже 400 млн грн", – заявили у ГПУ.

"За таких обставин доставлене з ПАР вугілля на сьогоднішній день для самостійного спалювання в печах Зміївської та Трипільської ТЕС не використовується, а спалюється виключно в суміші з російським вугіллям", – додали у Генпрокуратурі.

Позначки: