Порошенко зустрівся з матір’ю Надії Савченко

24 Березня 2016, 09:57

Під час зустрічі з матір'ю льотчиці та нардепа Надії Савченко, яку в Росії незаконно засудили на 22 роки, президент Петро Порошенко підкреслив, що позиція України щодо так званого вироку російського суду стосовно українки є публічною та чіткою. Про це інформує прес-центр глави української держави.

«Ми максимально координуємо дії з міжнародною спільнотою, щоб забезпечити тиск на Росію для звільнення Надії Савченко», – наголосив Порошенко. Глава держави зазначив, що з цього приводу провів телефонні розмови з Генеральним секретарем ООН Бан Кі-муном та Віце-президентом США Джо Байденом.

Президент повідомив, що були скоординовані дії з міжнародними партнерами в питанні «Списку Савченко». «Проти всіх, хто причетний до організації судилища, проти 46 осіб весь світ має застосувати санкції», – зазначив президент.

Глава держави також наголосив на важливості звільнення інших українців, які незаконно утримується в Росії, включаючи Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Як повідомлялося, 22 березня російський суд ухвалив рішення засудити Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Вирок зачитували протягом двох днів.

Нагадаємо, держобвинувачення Росії вимагало для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму. Однак суд зняв із Савченко обвинувачення по одному з епізодів у зв’язку з порушенням юрисдикції.

Тим часом, президент України Петро Порошенко відразу заявив про готовність обміняти Савченко на російських ГРУшників.