Порошенко затвердив Стратегічний оборонний бюлетень України

6 Червня 2016, 16:13

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року «Про Стратегічний оборонний бюлетень України», тим самим увівши в дію відповідне рішення РНБО. Про це інформує прес-центр глави держави.

«Стратегічний оборонний бюлетень України є документом оборонного планування, що розроблений за результатами оборонного огляду з метою визначення основних напрямів реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року», – йдеться у повідомленні прес-центру.

Зазначається, що бюлетень спрямований на забезпечення практичної реалізації положень Воєнної доктрини України та Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, визначає стратегічні й оперативні цілі оборонної реформи та очікувані результати їх досягнення з урахуванням актуальних воєнно-політичних загроз та викликів. Визначає шляхи досягнення цілей оборонної реформи, зокрема щодо збільшення спроможностей сил оборони, активну участь у реалізації Спільної безпекової і оборонної політики Європейського Союзу та активне співробітництво з НАТО з досягненням критеріїв, необхідних для набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.

«Стратегічний оборонний бюлетень слугуватиме дорожньою картою оборонної реформи з визначенням шляхів її впровадження на засадах і принципах, якими керуються держави – члени НАТО», – сказано в тексті. 

Зазначається, що на основі Стратегічного бюлетеня розробляються та реалізуються Державна програма розвитку ЗСУ, державні програми розвитку інших складових сил оборони, державні цільові оборонні програми, спрямовані на створення нових та модернізацію існуючих систем, комплексів і зразків озброєння та військової техніки, будівництво важливих військових об'єктів, розв'язання інших проблем у сфері оборони.

Контроль за виконанням Указу покладено на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Читайте також: Порошенко представить на саміті НАТО у Варшаві Стратегічний оборонний бюлетень України – глава Міноборони

Нагадаємо, Стратегічний оборонний бюлетень було схвалено 20 травня на засіданні РНБО, він передбачає реформування української армії за стандартами НАТО до 2020 року. У НАТО позитивно оцінили ухвалення в Україні Стратегічного оборонного бюлетеня та заявили про подальшу комплексну підтримку.