Порошенко затвердив санкції щодо російських банків

16 Березня 2017, 13:11

Президент Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо низки юридичних осіб. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Санкції строком на один рік будуть застосовані до публічного акціонерного товариства «Сбєрбанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.

Зазначається, що контроль за виконанням рішення покладається на Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як повідомлялося, у середу, 15 березня, Національний банк України озвучив свої пропозиції санкцій щодо банків, в капіталі яких є частка державних банків Російської Федерації. Того самого дня РНБО дала доручення НБУ та СБУ впродовж доби проаналізувати і внести пропозиції щодо банків, в капіталі яких є частка державних банків Російської Федерації.

Нагадаємо, що НБУ має намір ініціювати санкції проти дочірнього банку Сбєрбанку Росії в Україні за обслуговування громадян із "паспортами" так званих "ДНР" та "ЛНР". Відповідну заяву в НБУ зробили після того, як міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вимагає вжити санкції щодо Сбєрбанку через обслуговування клієнтів, які надають "паспорти "ДНР/ЛНР". Тим часом, дочірня організація російського Сбєрбанку в Україні спростувала можливість обслуговування за "паспортами" "ДНР/ЛНР".