Порошенко затвердив курс на вступ України до НАТО

6 Липня 2017, 10:54

У четвер, 6 липня, президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України», який визначає вступ до НАТО одним із ключових у державній політиці. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Зазначається, що сам закон був прийнятий Верховною Радою 8 червня 2017 року.

"Законом вносяться зміни до Законів України «Про основи національної безпеки України» та «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» у частині євроатлантичної інтеграції. Одним з пріоритетів національних інтересів України документом визначено інтеграцію у євроатлантичний безпековий простір з  метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору", – йдеться у повідомленні.

Для реалізації цієї мети Україна активізує зусилля з усього комплексу реформ, у тому числі у безпековому та оборонному секторах задля досягнення відповідності критеріям членства в Альянсі.

У квітні президент України Петро Порошенко затвердив річну національну програму під егідою комісії Україна-НАТО на 2017 рік.

У липні 2016 року Порошенко заявляв, що питання членства України в НАТО українці вирішать після проведення реформ в країні. У свою чергу, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг тоді наголосив, що питання про членство України в НАТО наразі не стоїть на порядку денному.