Порошенко запропонував Раді ввести воєнний стан на 30 днів з 28 листопада

26 Листопада 2018, 17:32

Президент України Петро Порошенко запропонував ввести воєнний стан в Україні з 09:00 28 листопада на 30 днів. Про це він заявив у понеділок, 26 листопада, під час брифінгу щодо введення воєнного стану.

 

Раніше планувалось, що воєнний стан буде введено на 60 днів. 

 

"РНБОУ рекомендувала запровадити воєнний стан на 60 днів. Моє рішення – 30. Щоби воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Щоб ні в кого, хто про свій політичний інтерес печеться більше, ніж український, не залишилося підстав для брудних спекуляцій", – написав президент у Twitter.

 

Він зазначив, що воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в грудні. Саме в грудні він внесе до парламенту проект рішення про дату президентських виборів.

 

"Відповідно до Конституції, ці вибори мають відбутися 31 березня 2019 року", – нагадав Порошенко.

 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.