Порошенко запропонував прем’єру Туреччини зберігати турецький газ в Україні

9 Березня 2016, 16:43

Україна і Туреччина обговорили перспективи співпраці між двома країнами у торговельно-економічній сфері, інвестицій, енергетики та транспорту. Про це йшлося під час зустрічі президента України Петра Порошенка з прем’єр-міністром Турецької Республіки Ахметом Давутоглу, інформує прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко заявив, що важливе значення для нарощування двосторонньої торгівлі матиме взаємне відкриття ринків, і у зв’язку з цим наголосив на важливості прискорення переговорного процесу щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

Співрозмовники погодилися налагоджувати тіснішу взаємодію з питань спільної участі у розвитку енергетичної інфраструктури та реалізації міжнародних енергетичних коридорів. Глава Української держави також висловив готовність надати турецькій стороні можливість використовувати українські підземні газові сховища для зберігання газу.

Сторони відзначили важливість забезпечення використання транзитного потенціалу України та Туреччини у повному обсязі. У цьому контексті президент України та прем’єр-міністр Туреччини домовилися розширювати співробітництво у сфері міжнародних перевезень.

Президент України поінформував главу турецького уряду про навчально-освітній потенціал українських закладів вищої освіти у сфері атомної енергетики і запропонував турецькій стороні активно залучати його для підготовки власних експертів у цій галузі.

Нагадаємо, Порошенко під час свого візиту до Туреччини також підняв питання визнання геноцидом депортації кримських татар за наказом Іосіфа Сталіна у 1944 році.