Порошенко запевнив, що електронне декларування запрацює вчасно

31 Серпня 2016, 16:04

Президент України Петро Порошенко повідомив, що в середу ввечері представникам Національного агентства з питань запобігання корупції буде вручений сертифікат безпеки для системи електронного декларування доходів. Про це глава держави заявив середу під час відкриття Центру адміністративних послуг в Маріуполі.

"Запуск системи електронного декларування повинен відбутися не першого вересня в 00.00, а 31 серпня о 23.59, коли буде урочисто запущена ця програма. Вчора мені повідомили, що сертифікат готовий і сьогодні в кінці дня він повинен бути офіційно вручений представникам Національного агентства з питань запобігання корупції", – сказав Порошенко.

Глава держави додав, що система електронного декларування доходів кардинально перероблена і всі недоліки в ході доопрацювання були усунені.

"З 00.00 годин 1 вересня програма буде працювати, у мене немає ніяких сумнівів", – сказав президент.

Крім того, Порошенко констатував, що таким чином Україна завершить виконання своїх зобов'язань в цій частині і в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом, а також для безвізового режиму з Європейським Союзом.

"І 5 вересня комітет Європарламенту розпочне розгляд безвізового режиму для України", – заявив Глава держави.

Нагадаємо, систему електронного декларування запустили опівночі 15 серпня без сертифікації. Раніше Державна служба спеціального зв'язку й захисту інформації відмовила у видачі атестата відповідності системи електронного декларування. Згодом Держспецзв'язок передав НАЗК текст технічних зауважень до системи електронного декларування.

17 серпня було прийняте рішення, що Держспецзв'язок повинен доопрацювати перші три модулі програмного забезпечення до 31 серпня 2016 року.

18 серпня на засіданні Національного агентства із запобігання корупції ухвалили рішення, згідно з яким суб'єкти декларування будуть подавати свої електронні декларації з 1 вересня 2016 року.

23 серпня, набуло чинності рішення Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно із яким на офіційному сайті НАЗК припинено доступ до системи е-декларування до 1 вересня.