Порошенко закликав Світовий конгрес українців мобілізувати зусилля для звільнення Надії Савченко

15 Березня 2016, 18:48

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з делегацією Світового конгресу українців, закликавши присутніх мобілізувати зусилля для звільнення Надії Савченко та інших українських політв’язнів. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко відзначив активну діяльність Конгресу, який об'єднує понад 300 українських організацій у 33 країнах світу, у справі залучення міжнародної підтримки нашої держави, поширення правдивої інформації про події в Україні та об'єднання зусиль усіх українців з метою протидії російській пропаганді. Окремо президент звернув увагу на важливу ініціативу Світового конгресу українців "Захист патріотів", яка врятувала життя багатьох українських бійців.

Читайте також: Підготовку санкційного «Списку Савченко» Україна координує з ЄС та США – Порошенко

Глава держави наголосив на першочерговості звільнення Надії Савченко та усіх українських в’язнів з російських в'язниць. Він також звернув увагу співрозмовників на систематичні порушення прав людини в окупованому Криму і масштабної мілітаризації регіону. У цьому контексті Порошенко заручився підтримкою Світового конгресу українців ініціативи щодо започаткування міжнародного механізму з деокупації Кримського півострова у форматі "Женева плюс". Співрозмовники також обговорили питання популяризації позиції України під час референдуму в Нідерландах.

Нагадаємо, 10 березня Савченко припинила сухе голодування. Президент України Петро Порошенко доручив звернутися до Німеччини з проханням направити лікарів до Савченко.

11 березня адвокат Ніколай Полозов повідомив, що вихід Савченко із сухого голодування відбувається зі значними ускладненнями.

13 березня Полозов повідомив, що українські лікарі не змогли отримати дозвіл на обстеження Савченко і поїхали з Росії.