Президент України Петро Порошенко закликав Раду Безпеки ООН провести детальне розслідування щодо Північної Кореї для виявлення можливої зовнішньої допомоги Пхеньяну в ядерній сфері. Про це він сказав, виступаючи на загальних дебатах 72-ї сесії Генасамблеї ООН у середу в Нью-Йорку.
"…Ми суворо засуджуємо ядерні випробування та багаторазові запуски балістичних ракет, здійснені Північною Кореєю. Ми глибоко стурбовані постійним вилученням ресурсів, за рахунок першочергових людських потреб, задля підживлення ядерного арсеналу Пхеньяну, у поєднанні з серйозними порушеннями прав людини", – сказав український президент.
Порошенко наголосив, що виступає за посилення заходів, спрямованих на припинення незаконної діяльності Пхеньяну та повернення Північної Кореї у міжнародно-правове поле.
"Водночас, дозвольте мені підтвердити заклик України до Ради Безпеки ООН провести детальне розслідування щодо розробки ядерних і ракетних програм Північної Кореї з метою виявлення будь-якої можливої зовнішньої допомоги Пхеньяну в цій сфері", – заявив Порошенко.
Нагадаємо, у ніч на 15 вересня Північна Корея здійснила черговий пуск балістичної ракети. За даними південнокорейських військових, ракета рухалася в бік Тихого океану і, перелетівши територію Японії, впала приблизно за 2000 кілометрів на схід від острова Хоккайдо. Загалом від місця пуску ракета пролетіла близько 3700 кілометрів, наголосили в генеральному штабі в Сеулі. При цьому вона досягла висоти 770 кілометрів. 15 вересня, на позачерговому засіданні Ради Безпеки ООН ухвалили заяву про засудження "провокаційного" кроку Пхеньяна.
14 вересня Рада Європейського Союзу вирішила посилити санкції проти Північної Кореї відповідно до резолюції Радбезу ООН від 5 серпня. Також Рада безпеки ООН проголосувала за чергове посилення санкцій проти Північної Кореї через її ядерні і ракетні випробування. Уже дев’ятий пакет таких санкцій члени Ради безпеки підтримали одноголосно. США, що були автором проекту резолюції про це, помітно пом’якшили свою первісну пропозицію, щоб здобути підтримку Росії і Китаю, які мають у Раді безпеки право вето і давали знати, що заблокують надто суворі санкції. Нові санкції запровадили як реакцію на випробування Північною Кореєю 3 вересня водневої бомби – термоядерного вибухового пристрою, що, за твердженням Пхеньяна, придатний до встановлення в боєголовку балістичної ракети.