Порошенко закликав напрацювати зміни до Конституції щодо Криму

6 Грудня 2017, 11:06

Президент України Петро Порошенко заявив, що очікує найближчим часом від робочої групи Конституційної комісії напрацьованих змін до Основного закону щодо створення у Криму національної автономії кримських татар у складі суверенної України. Про це йдеться у зверненні голови держави з нагоди 100-річчя від часу проведення першого Курултаю кримськотатарського народу.

"Очікую ближчим часом від робочої групи Конституційної комісії напрацьованих та узгоджених змін і доповнень до розділу Х Конституції України, що мають законодавчо закріпити статус такої автономії, у якій будуть забезпечені рівні права і свободи як кримських татар, так і представників інших етносів, що проживають на півострові. А у подальшому сподіваюся на мудре і зважене рішення народних депутатів України у цьому надзвичайно важливому питанні", – йдеться у зверненні президента.

При цьому він наголосив, що вже розпочато роботу над створенням у Криму національної автономії кримських татар у складі суверенної і незалежної Української держави.

Також Порошенко висловив переконання, що "досвід героїчної боротьби кримськотатарського народу за свої права і свою рідну землю, його висока організованість та єдність з українською нацією у розбудові Української держави стануть переконливими чинниками відновлення державного суверенітету у Криму, успішного розвитку України в сім’ї розвинених, демократичних європейських країн".

Нагадаємо, в травні Конституційна комісія прийняла рішення про створення робочої групи з напрацювання пропозицій змін та доповнень до Конституції України стосовно Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

У липні голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що зміни до Конституції щодо статусу Автономної Республіки Крим будуть готові у вересні 2017 року.

Наприкінці листопада він також повідомив, що робоча підгрупа Конституційної комісії завершила підготовку змін і доповнень до Конституції України – до десятого розділу "Автономна Республіка Крим".