У четвер, 25 січня, в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі відбудеться щорічний Український сніданок. Про це повідомляє Фонд Віктора Пінчука.
"25 січня 2018 року у Давосі (Швейцарія) Фонд Віктора Пінчука та міжнародні інвестиційно-консалтингова група EastOne проведуть щорічний Український сніданок у Давосі – традиційний захід, який вони організовують з нагоди Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ)", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що ключовою частиною заходу стане промова президента України Петра Порошенка та дискусія за його участю. Також спікерами виступлять міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, перший заступник керівного директора МВФ Девід Ліптон, голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, колишній президент Польщі (1995-2005 роки) Александр Квасневський, екс-генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен (2009-2014 роки). Модератором дискусії буде Фарід Закарія, ведучий програми Fareed Zakaria GPS, CNN.
Основна дискусія цьогорічного Українського сніданку у Давосі пов’язана із головною темою 48-ї щорічної зустрічі ВЕФ – "Створення спільного майбутнього у мінливому світі".
"Саме в цьому контексті обговорюватиметься Україна: інвестиції, реформи, досягнення, проблеми, виклики та інші питання. Світ змінюється та стоїть перед значними викликами. Незважаючи на деякі успіхи в реформах, Україні ще багато чого треба зробити. Куди рухається Україна в мінливому міжнародному середовищі? Яким чином міжнародні партнери можуть підтримати Україну в її боротьбі за територіальну цілісність, свободу, а також у розбудові країни, що покладається на європейські цінності? Чому міжнародні партнери можуть навчитися на прикладі України?", – йдеться у повідомленні.
Як відомо, в 2017 році Порошенко відвідав Всесвітній економічний форум в Давос (Швейцарія), але не брав участі в "українському сніданку" бізнесмена Віктора Пінчука.
Тоді віце-прем'єр-міністр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що «український сніданок» можуть використати у своїх цілях російські пропагандисти.
Нагадаємо, наприкінці 2016 року Пінчук у статті WSJ запропонував Україні погодитися на низку болісних компромісів заради миру. Зокрема, відкласти повернення Криму, а також погодитися на заморожування конфлікту на Донбасі. Він також запропонував Україні відмовитися у найближчій перспективі від вступу в Європейський союз і забути про членство в НАТО. В адміністрації Порошенка відповіди на скандальну статтю Пінчука. Позиція АП була опублікована під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення стабільного миру".