Порошенко вручив Шевченківські премії

9 Березня 2018, 13:10

Президент України Петро Порошенко в п'ятницю, 9 березня, вручив національну премію імені Тараса Шевченка лауреатам у категоріях література, публіцистика, музичне мистецтво, візуальне мистецтво та кіномистецтво. Про це йдеться в повідомленні глави держави на сторінці в Facebook.

 

 

У номінації "Література" премію отримала Емма Андієвська.

 

"Письменниця та художник Емма Андієвська належить до найвідоміших митців українського зарубіжжя. За збірки "Міста-валети", "Бездзигарний час", "Шухлядні краєвиди", "Маратонський біг" і "Щодення: перископи" вона цьогоріч стала лауреатом Шевченківської премії", – йдеться в повідомленні.

 

Також премію присуджено професору Гарвардського університету Сергію Плохію в номінації "Публіцистика" за монографію  "Брама Європи". Водночас у категорії "Музичне мистецтво" премію отримала композитор Вікторія Польова за хорову симфонію на канонічні тексти "Світлі піснеспіви".

 

Крім того, у номінації "Візуальне мистецтво" премію присуджено художнику Павлу Макову. У категорії "Кінематографія" лауреатами стали Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузінов.

 

"Також хочу подякувати творчому об’єднанню "Вавілон’13" і за мужність, і за високий професіоналізм. Володимир Тихий, Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко, Юрій Грузінов стали лауреатами Шевченківської премії за серію стрічок, присвячених подіям Революції Гідності", – додав Порошенко.

 

Нагадаємо, лауреатами 2017 року стали Іван Малкович, Богдана Фроляк, Микола Малишко та Степан Коваль.