Порошенко вніс до Ради законопроект про захист ошуканих вкладників банків

11 Листопада 2016, 17:56

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками обкрадених вкладників банку «Михайлівський», користуючись правом законодавчої ініціативи, вніс до Верховної Ради  проект Закону щодо захисту ошуканих вкладників банків. Про це інформує прес-центр глави держави.

Порошенко нагадав, що вже зустрічався на Софійській площі з представниками обкрадених вкладників банку «Михайлівський», де пообіцяв зробити все можливе та знайти механізми для захисту їхніх інтересів.

Зазначається, що глава держави визначив цей проект закону «Про внесення змін до закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб щодо відшкодування фізичним особам шкоди завданої зловживаннями в сфері банківських та фінансових послуг» як невідкладний. «Звертаюся до парламентарів з проханням у вівторок поставити його на голосування і проголосувати», додав президент.

Документ був розроблений за участі Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів, правоохоронних органів. За словами глави держави, законопроект передбачає надання права Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, після ретельного вивчення всіх обставин укладання кожної конкретної депозитної угоди і після розроблення порядку виплат, забезпечити повернення коштів.

«Спільними зусиллями команди президента України, Національного банку, Фонду гарантування вкладів, уряду, включно з Міністерством фінансів, правоохоронними органами маємо створити надзвичайно ефективну систему захисту проти подібних шахрайських дій. Ключова позиція – це справедливість», – наголосив президент та запевнив що робить усе, щоб справедливість була досягнута.

Голова Спілки вкладників банку «Михайлівський» Олег Мосін висловив сподівання, що законодавча ініціатива президента зможе реально вирішити проблеми великої кількості людей, яких обдурили шахраї під виглядом банківської установи. «Цей законопроект дає можливість людям повернути свої вклади, а шахраям-банкірам включається «червоне світло» для того, щоб вони більше не могли в такий спосіб ошукувати людей», – зазначив Мосін.

У зустрічі також взяли участь перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів, міністр фінансів України Олександр Данилюк, перший заступник Голови СБУ Віталій Маліков, представники Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Як повідомлялося, 3 листопада у центрі Києва вкладники банку "Михайлівський" влаштували сутичку з поліцією.

Нагадаємо, 23 травня банк віднесли до категорії неплатоспроможних. Із 13 липня Фонд гарантування розпочав ліквідацію банку «Михайлівській», процедура триватиме до 12 червня 2018 року.

Також НБУ звинуватив керівництво банку «Михайлівський» в організованій злочинності.