Порошенко відреагував на запуск електронного декларування

31 Серпня 2016, 21:45

Президент України Петро Порошенко заявив, що запуск електронного декларування активів чиновників є ще одним важливим кроком у створенні нової сучасної структури по боротьбі з корупцією в Україні. Про це глава держави написав у Facebook.

«Без сумніву, запуск електронного декларування – це революційний крок, який назавжди розділить систему державної служби на часи «до» і «після» його введення. Сьогодні всім очевидно, що проблеми зі стартом електронного декларування носили суто технічний характер, але будуть розслідувані за участю міжнародних експертів і громадськості. А політична воля вищого керівництва держави на запуск цієї системи – незмінна, вона була, є і буде. Більше того, вважаю себе одним із авторів цієї системи. І мені коштувало чималих зусиль, щоб переконати народних депутатів, лідерів фракцій підтримати її створення, а потім узгодити цю технологію, до коми включно, з нашими європейськими партнерами», –  написав він.

«Так само мусив втрутитися два тижні тому в подолання технічних проблем і взяти під особистий контроль повноцінний старт системи», – додав він.

«Дякую всім, хто протягом цих двох тижнів наполегливо працював над виправленням чужих помилок, завдяки чому за лічені години почне працювати система електронного декларування статків високопосадовців – разом з адміністративною та кримінальною відповідальністю за порушення порядку її подання чи надання недостовірних відомостей», – наголосив глава держави.

Порошенко подякував усім причетним до запуску системи.

«Ми робимо ще один важливий крок у створенні нової сучасної структури в боротьбі з корупцією, і що важливо – у конструюванні превентивних механізмів. Нагадую, що закон, згідно з яким ми запускаємо систему, називається «Про запобігання корупції». І в цій роботі правоохоронні органи отримали ще один надзвичайно важливий та дієвий інструмент», – додав він.

Як повідомлялося, Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило запуск реєстру електронних декларацій 1 вересня. 

Нагадаємо, систему електронного декларування запустили опівночі 15 серпня без сертифікації. Раніше Державна служба спеціального зв'язку й захисту інформації відмовила у видачі атестата відповідності системи електронного декларування.

Згодом Держспецзв'язок передав НАЗК текст технічних зауважень до системи електронного декларування.