Порошенко відреагував на петицію про покарання депутатів за прогули

20 Жовтня 2015, 12:09

Президент Петро Порошенко надав відповідь на електронну петицію про відкливання мандатів депутатів за три пропуски без поважних причин засідань Верховної Ради. Відповідь опублікована на сайті голови держави.

Президент зазначив, що перелік підстав для відкликання депутата наведений у статті 81 Конституції України, отже розширення такого переліку передбачає конституційні зміни.

«Я звернувся до Голови Конституційної Комісії, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з проханням на засіданні робочої групи Конституційної Комісії з питань організації державної влади та децентралізації розглянути питання про внесення зміни до статті 81 Конституції України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі його відсутності без поважних причин на трьох пленарних засіданнях Верховної Ради України протягом однієї чергової сесії», – йдеться у відповіді.

Як повідомлялося, петиція про зменшення кількості нардепів до 100 набрала необхідну кількість голосів.

Нагадаємо, відповідно до порядку на розгляд глави держави буде подаватися електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня опублікування.