Порошенко в Єрусалимі взяв участь у церемонії прощання з екс-президентом Ізраїлю Пересом

30 Вересня 2016, 10:24

Президент України Петро Порошенко в Єрусалимі бере участь у офіційній церемонії прощання з екс-президентом Ізраїлю Шимоном Пересом. Про це повідомила прес-служба глави Української держави.

Президент України висловив співчуття керівництву держави Ізраїль, рідним померлого та ізраїльському народу.

«Ми прощаємось з добрим другом України. Шимон Перес – видатна постать у глобальному масштабі, адже він завжди докладав максимальних зусиль для підтримки миру та ставив принципи честі та поваги до людської гідності понад усе! Тому це втрата не лише Ізраїлю, але й усього світу», – зазначив Петро Порошенко.

У жалобній церемонії також беруть участь глави держав та урядів багатьох держав світу, велика кількість іноземних політиків та державних діячів. Зокрема, присутні президент США Барак Обама та державний секретар США Джон Керрі, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Австралії Малькольм Тернбулл, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, президент Польщі Анджей Дуда, президент Литви Даля Грибаускайте, президент Європейської Ради Дональд Туск, Принц Чарльз та інші офіційні особи.

Переса поховають на горі ім. Теодора Герцля в місті Єрусалим. На цій горі розташований головний національний меморіал Держави Ізраїль, який включає головний національний цвинтар Ізраїлю, на якому ховають лідерів країни і людей, які віддали за неї свої життя.

Нагадаємо, екс-президент Ізраїлю Шимон Перес помер 28 вересня на 94 році життя.

Шимон Перес займав майже всі головні державні посади в Ізраїлі: він відпрацював два терміни на посаді прем'єр-міністра, а також кілька разів очолював міністерство оборони Ізраїлю, міністерство фінансів, міністерство зв'язку, МЗС, МВС та інші відомства. З 2007 по 2014 рік Перес займав пост президента країни.

У 1994 році він був удостоєний Нобелівської премії миру за роль у мирних переговорах в Осло, які поклали початок процесу передачі влади цивільній владі Палестинської автономії.