Порошенко скликав нараду через рішення “Газпрому” розірвати всі контракти щодо транзиту газу

2 Березня 2018, 17:48

Президент Петро Порошенко в п'ятницю, 2 березня, скликав нараду через рішення російського "Газпрому" розірвати всі контракти з Україною щодо поставок та транзиту газу. Про це повідомляє прес-секретар глави держави Святослав Цеголко в Twitter.

 

 

"Президент скликав нараду щодо безвідповідального рішення Газпрому розірвати контракти з Нафтогазом", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, за словами Порошенка, зараз енергетична ситуація знаходитиметься під контролем. Водночас він висловив переконання, що транзиту газу в Європу нічого не загрожує.

 

"Україна проінформує послів щодо ситуації", – додав Цеголко, з посиланням на слова президента.

 

Нагадаємо, наприкінці грудня 2017 року Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання Україні російського газу, яким суд задовольнив основні вимоги української сторони, але, оскільки не всі вимоги були задоволені, за підсумками першого рішення Нафтогаз залишався винен Газпрому близько 2 млрд дол.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. У Кабміні заявили, що відсутність в загальному балансі російського газу не завдасть істотної шкоди національній економіці. При цьому з метою мінімізації ризиків для роботи української ГТС уряд запровадив режим економії газу впродовж кількох днів.

 

2 березня в «Газпромі» заявили про намір ініціювати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання чинних контрактів із Нафтогазом.