Порошенко схвалив озброєння українських миротворців

21 Березня 2015, 17:22

Українським миротворцям дозволено мати вогнепальну зброю у місіях за кордоном. Відповідний закон підписав президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

"Закон врегулює питання оснащення українського національного персоналу, який бере участь у міжнародних операціях із підтримки миру та безпеки, вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї відповідно до пропозицій міжнародних організацій у сфері безпеки", – йдеться у повідомленні.

Закон також змінив поняття "миротворчі операції" поняттям "міжнародні операції з підтримання миру та безпеки" і розширив умови участі України в міжнародних операціях, зокрема, в ОБСЄ та інших, які несуть відповідальність у сфері підтримання міжнародного миру і безпеки згідно з положеннями розд.8 Статуту ООН.

Нагадаємо, Закон ухвалено Верховною Радою 5 березня.  

У пояснювальній записці до документу вказано, що відповідно до процедур операції НАТО в Ісламській Республіці Афганістан військовослужбовці всіх країн-партнерів операції мають бути забезпечені національною вогнепальною зброєю та боєприпасами до неї для самозахисту.

Читайте також: Миротворчі місії ООН: фінансування, склад, повноваження.