Порошенко розповів про наслідки невиконання “Газпромом” рішення Стокгольмського арбітражу

1 Березня 2018, 18:06

Президент Петро Порошенко заявив, що у разі невиконання "Газпромом" рішення Стокгольмського арбітражу, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз" домагатиметься арешту активів російської компанії. Про це повідомляє "Укрінформ".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час засідання Ради національної безпеки й оборони,

 

"Хотів би звернутися до голови НАК "Нафтогаз" Коболєва Андрія, просив би ГПУ підключитися до цього процесу й допомогти НАК, просив би Міністерство юстиції, МЗС на чолі з Павлом Клімкіним підключитися, терміново зібрати нараду, і якщо "Газпром" не сплатить ці гроші, а я так розумію, що він почав це робити ще вчора, НАК має добитися арешту активів Газпрому і забезпечення виконання цих рішень", – зауважив глава держави.

 

За його словами, Україна має достатню кількість даних про такі активи, які, також задіяні у "Північному потоці-2".

 

Також президент наголосив, що заяви російської компанії про невиконання рішення Стокгольмського арбітражу є провокативними.

 

Крім того, така позиція "Газпрому" повинна мати  "геополітичні наслідки".

 

"Нешанування, неповага до виконання рішень суду має надзвичайно важливі геополітичні наслідки. Як тоді взагалі Європа може розраховувати на надійність цього постачальника газу. Про які взагалі "Північний потік-2" чи "Турецький потік" може йти мова, коли компанія офіційно заявляє у переговорах з НАК "Нафтогаз", що вона не збирається виконувати рішення суду", – підсумував Порошенко.

 

Нагадаємо, 1 березня російська компанія "Газпром" відмовилась постачати НАК "Нафтогаз України" оплачений газ. Про це повідомляється на сайті "Нафтогазу". При цьому у "Нафтогазі" вважають відмову "Газпрому" порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. За словами голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, за чотири роки закупівлі Нафтогазом газу у європейських постачальників не було жодного випадку, коли б компанія не отримала паливо, за яке заплатила.

 

Як повідомлялось, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" стосовно компенсації за недопоставлені обсяги газу для транзиту російським "Газпромом". Так, "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. США за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2.56 млрд дол. США на користь Нафтогазу.