Порошенко, Путін, Олланд і Меркель домовилися про початок політичної фази реалізації мінських угод

30 Квітня 2015, 20:55

Президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель провели телефонні переговори по ситуації в Україні з президентами Петром Порошенком та Владіміром Путіним. Про це повідомляє сайт Єлисейського палацу.

"Пріоритетом є припинення бойових дій. Порушення режиму припинення вогню, особливо поблизу Маріуполя, Щастя, аеропорту Донецьк і біля Широкиного, повинні припинитися бойові дії", – йдеться у повідомленні.

Лідери чотирьох країн домовилися про центральну роль ОБСЄ у справі поліпшення режиму припинення вогню і перевірки виведення важких озброєнь.

"Дуже важливо, щоб спостерігачі мали свободу дій, необхідну для здійснення своєї місії, і могли розгорнути нові пункти спостереження", – зазначили в прес-служба Олланда.

Сторони також обговорили стан реалізації всіх заходів, передбачених мінськими угодами, з тим, щоб прискорити їх виконнаня, щоб вони дали повний ефект у найкоротші можливі терміни.

Лідери чотирьох країн також домовилися, що чотири робочі групи з безпеки, політичних, економічних питань і питань переміщених осіб мають зустрітися в найближчі дні.

"Це означатиме початок політичної фази реалізації мінських угод", – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, із 00.00 15 лютого, згідно з мінськими домовленостями від 12 лютого, на Донбасі оголошено перемир'я і режим припинення вогню.

Україна здійснила чотири етапи відведення важкого озброєння, проте повністю не відводитиме техніки від лінії зіткнення. Це пов’язано з тим, що терористи не дотримуються перемир’я і продовжують обстріли сил АТО.

Читайте також: Війна на Донбасі у цифрах: тисячі жертв, мільйон переселенців та мільярдні збитки