Порошенко призначив суддів Вищого антикорупційного суду

11 Квітня 2019, 16:06

Судді Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду склали присягу на урочистій церемонії за участю президента України Петра Порошенка. Про це у четвер, 11 квітня, йдеться на сторінці президента у Facebook.

 

 

 

Зазначається, що текст відповідних указів президента України Петра Порошенка озвучив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов. Текст присяги судді зачитав суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Сергій Боднар.

 

"Ми 3 роки до цього йшли. До конкурсних процедур залучили висококваліфікованих міжнародних експертів – колишніх суддів та прокурорів з Великої Британії, Канади, Данії, Литви, Македонії. І особисто для мене цей конкурс став справжнім проривом", – зазначив Порошенко.

 

 

Відтак, сьогодні, 11 квітня, 38 нових суддів приступають до виконання обов’язків у новому суді. Президент наголосив, що завдяки судовій реформі Вищий антикорупційний суд є незалежним від законодавчої та виконавчої гілок влади, і від президента також.

 

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що вже в першому кварталі 2019 року Україна матиме антикорупційний суд. 

 

Своєю чергою, Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила склад Громадської ради міжнародних експертів Антикорупційного суду, до неї ввійшли шість членів.

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій 18 липня підписав закон "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд".

 

Як повідомлялося,  12 липня Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №7441 "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням закону "Про Вищий антикорупційний суд". За документ проголосували 254 народних депутати.

 

Так, 21 червня парламент ухвалив закон №8497 про утворення Вищого антикорупційного суду, за відповідне рішення проголосували 265 депутатів. 26 червня президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. 

 

Додамо, 14 червня набув чинності закон "Про Вищий антикорупційний суд", однак частина розділу "Прикінцеві та перехідні положення" набуде чинності з дня початку роботи суду.