Порошенко присвоїв чотирьом військовим звання Героя України

24 Серпня 2016, 12:49

Президент Петро Порошенко 24 серпня присвоїв звання Героя України чотирьом військовим, в тому числі посмертно – капітану Сергію Колодію і солдату Ігорю Брановицькому. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Також звання Героя України присвоєно двом десантникам – полковнику Андрію Ковальчуку (перший заступник командувача ВДВ) і капітану Валерію Чибінєєву (командир роти снайперів 79-ї бригади ВДВ), повідомляється на сайті глави держави.

Ігор Брановицький служив в 81-ї окремій аеромобільній бригаді, загинув 21 січня 2015 року. Він допоміг вийти двом пораненим з нового терміналу Донецького аеропорту, повернувся назад і був узятий в полон. За свідчення очевидців, його застрелив бойовик Арсеній Павлов (Моторола).

Сергій Колодій, який служив в 93-й окремій механізованій бригаді, загинув в Донецькому аеропорту 28 вересня 2014 року.

Андрій Ковальчук на посаді комбрига 80 ОАМБр брав участь в операціях по звільненню цілого ряду населених пунктів, в тому числі Слов'янська, Щастя, Лутугине та інших. Командував обороною Луганського аеропорту в серпні 2014 року. Двічі був поранений за час АТО.

Валерій Чибінєєв в складі 1 аеромобільно-десантного батальйону брав участь у визволенні Лиману (колишній Червоний Лиман). У червні 2014 року його підрозділ взяв у полон двох бойовиків. У липні того ж року він разом з товаришами витягнув з підбитого танка трьох бійців. У січні 2015 року захищав Донецький аеропорт біля злітної смуги. У липні 2016 року командував операцією, під час якої було вбито 12 бойовиків. В кінці місяця отримав поранення.

Нагадаємо, в травні Петро Порошенко посмертно нагородив орденом Героя України В’ячеслава Семенова, командира блокпосту «Балу» під Дебальцевим. Він загинув 17 лютого 2015 року, коли, отримавши поранення, залишився прикривати відхід своїх підлеглих.