Порошенко провів телефонну розмову з Трампом

5 Лютого 2017, 01:51

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко привітав свого колегу з інавгурацією на посаді глави Сполучених Штатів та висловився за активізацію діалогу на всіх рівнях з новою американською Адміністрацією.

Співрозмовники обговорили питання зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США. Особливу увагу було приділено врегулюванню ситуації на Донбасі та досягненню миру політико-дипломатичним шляхом.

Читайте також: Світова преса про бої під Авдіївкою: «Гради» запрацювали після дзвінка Трампа Путіну

Сторони висловили глибоку стурбованість через ескалацію напруженості та погіршення гуманітарної ситуації, передусім у районі Авдіївки. Лідери країн наголосили на нагальній необхідності встановлення режиму повного припинення вогню.

Президент України подякував главі Білого дому за тверду підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Порошенко висловився за активізацію економічних і ділових зв’язків, що сприятиме створенню нових робочих місць і зростанню добробуту громадян обох країн.

Під час розмови також було обговорено майбутній візит Порошенка до Вашингтона, для підготовки якого до США поїде міністр закордонних справ України.

Нагадаємо, раніше українська сторона повідомила, що спільно з адміністрацією президента США Дональда Трампа планує візит Петра Порошенка до Вашингтона.