Порошенко прокоментував перемогу Трампа на виборах президента США

9 Листопада 2016, 14:42

Президент України Петро Порошенко привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах США, які відбулися 8 листопада. Про це інформує прес-центр глави української держави.

«Щиро вітаю Дональда Трампа з обранням президентом Сполучених Штатів та дружній американський народ з демократичним волевиявленням. Це символ справжньої демократії, коли ніхто до останньої миті не знає результати виборів. І це є ознакою справжньої демократії, яку завжди сповідували і пропагували наші надійні та стратегічні американські партнери та друзі», – зазначив глава держави під час зустрічі з послом США в Україні Марі Йованович.

Петро Порошенко наголосив, що разом з перемогою на найвищу посаду в державі новий президент США перебирає на себе і відповідальність за глобальне лідерство Сполучених Штатів Америки у демократичному світі.

Читайте також: Трамп здобув перемогу на президентських виборах США. Реакція соцмереж

Глава держави вкотре наголосив, що цінує підтримку України політичними силами американської держави, яка була продемонстрована американським народом, підтримкою Конгресу і Сенату, президентом та Адміністрацією. Президент сподівається на продовження цієї підтримки США в двох важливих сферах – у боротьбі українців проти російської агресії, за свободу і незалежність, відновлення суверенітету і територіальної цілісності, а також у сприянні у реалізації масштабних реформ в різних сферах, починаючи від боротьби з корупцією, реформи енергетичного сектору та забезпечення верховенства права, імплементації змін до Конституції в частині правосуддя, реформування державного сектору, оборони та безпеки тощо.

Читайте також: Обама привітав Трампа і призначив йому зустріч у Білому домі

Порошенко наголосив, що «вказані елементи україно-американської двосторонньої взаємодії, відчуття плеча і рішучої підтримки у зміцненні міжнародної солідарності покликані й надалі бути засадничими у нашому стратегічному партнерстві. Президент також розраховує, що найближчим часомбуде відновлена робота Комісії Стратегічного партнерства».

Український президент також привітав переобрання до Сенату Сполучених Штатів членів Українського кокусу, що, на думку глави держави, допоможе продовжити ефективну взаємодію та співпрацю з Палатою представників та Сенатом. Порошенко також подякував послу США за заяву щодо того, що санкції проти Росії будуть продовжені в грудні, а нова американська Адміністрація залишиться надійним партнером у боротьбі за демократію.

Порошенко запросив новообраного президента США Дональда Трампа відвідати Україну.

Як повідомлялося, кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп став 45-м президентом США, набравши 279 голосів із 270 необхідних.

Головний опонент Трампа, представниця від демократів Хілларі Клінтон (яка набрала 215 голосів), зателефонувала йому й визнала свою поразку.

Європейські політики, коментуючи перемогу Трампа, не приховують своєї розгубленості.

Водночас заступник голови Адміністрації президента України Дмитро Шимків заявив, що Україна буде співпрацювати в Дональдом Трампом у разі підтвердження його перемоги.