Порошенко повідомив про наслідки запровадження воєнного стану

26 Грудня 2018, 14:35

Президент Петро Порошенко повідомив, які заходи щодо посилення оборонних можливостей України були проведені за час воєнного стану, з 26 листопада по 26 грудня. Про це він розповів у середу, 26 грудня, під час засідання Ради національної безпеки і оборони.

 

За словами президента, за 30 днів була проведена робота з передислокації, посилена повітряна оборона в південних та східних областях, прискорена передача техніки Збройним силам України, проведені збори резервістів першої черги, а також – була посилена охорона державного кордону та інфраструктури.

 

"За час воєнного стану оборонні можливості ЗСУ та інших підрозділів сектору оборони отримали абсолютно інший вимір. Проведена величезна робота з передислокації, скорочення термінів бойового злагодження, доукомплектації за рахунок резервів першої черги, поставок озброєння", – наголосив він.

 

Водночас Порошенко вказав, що введення воєнного стану було ефективним. Він також додав, що його запровадження не дозволило президенту РФ Владіміру Путіну перетнути чергову "червону лінію".

 

Як повідомлялося, 26 грудня президент Петро Порошенко повідомив, що дії воєнного стану в Україні продовжувати не будуть.

 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада. 28 листопада Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". 26 грудня о 14.00 спливає термін дії воєнного стану, введеного в десяти областях після нападу Росії на українські військові судна поблизу Керченської протоки.

 

30 листопада Україна обмежила в'їзд громадянам Росії чоловічої статі віком від 16 до 60 років на територію країни в умовах воєнного стану, який запроваджений з 26 листопада по 26 грудня. Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал оголосив, що в'їзд буде обмежено всім чоловікам відповідного віку, окрім гуманітарних випадків, які будуть чітко виписані в інструкції.