Порошенко порушив питання українських політичних в’язнів під час зустрічі з послами G7

15 Червня 2018, 20:18

Президент України Петро Порошенко зустрівся з послами країн «Великої сімки» та Європейського Союзу. Він обговорив з послами питання українських заручників та політв’язнів. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

 

Зазначається, що співрозмовники обговорили результати зустрічі лідерів країн Великої сімки, яка відбулась 8-9 червня у Канаді, в частині підтримки України.

 

"Особливу увагу було надано питанню українських незаконно утримуваних осіб та політичних в'язнів в Росії. Президент України поінформував про зусилля, які докладаються з метою їх звільнення, та відзначив важливість консолідації міжнародних зусиль у цьому контексті", – йдеться у повідомленні.

 

Президент також відзначив, що українське питання є безумовно консолідуючим елементом у зовнішній політиці держав G7, а також наголосив, що єдність на підтримку України щодо відновлення територіальної цілісності та політики санкцій у зв'язку із триваючою російською агресією є дуже важливою.

 

Нагадаємо, 15 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова прибула до російської колонії, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.Згодом омбудсмен повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Також перший віце-спікер Верховної ради Ірина Геращенко прокоментувала недопуск омбудсмена до Сенцова. Вона вважає, що це може свідчити про серйозне погіршення стану його здоров'я. 

 

Як повідомлялося, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування.