Порошенко пообіцяв звільнити Єжеля з посади посла України в Білорусі

25 Квітня 2015, 15:40

Посол України у Республіці Білорусь Михайло Єжель буде відкликаний. Про це, коментуючи питання журналістів, заявив у ході брифінгу на Миколаївщині президент Петро Порошенко. 

"Мною прийнято рішення про його відкликання. Зараз готуються відповідні документи та подання", – заявив Порошенко.

Також він додав, що у форматі Мінських домовленостей, "Мінськ  відіграє надзвичайно важливу роль у реалізації зовнішньої і безпекової політики. Безумовно, я мав враховувати цю роль, щоб забезпечити постійну присутність України у Мінську", – додав Порошенко. 

Як відомо, Генпрокуратура пред'явила підозру екс-міністру оборони Єжелю в рамках розслідування кримінальних проваджень, що стосуються знищення тилового забезпечення української армії, заявив генпрокурор Віталій Ярема в серпні 2014 року.

Єжель був міністром оборони з березня 2010 до лютого 2012 року.

Ще в 2013 році при владі Януковича ГПУ вважала, що можливий збиток від розпоряджень екс-міністра може становити 46,7 млн грн.

Наприкінці квітня 2015-го Міністерство закордонних справ виступило із пропозицією відкликати посла України в Білорусі, екс-міністра оборони Михайла Єжеля із займаної посади.

У Генрокуратурі повідомили, що розшукують Єжеля як підозрюваного у справі про розтрату державних грошей, але він втік у Білорусь.  У квітні 2015-го білоруська прокуратура відмовилась відповідати на запит ГПУ щодо того, чи справді екс-міністр оборони часів Януковича Михайло Єжель лікується у Мінську.